era internetu

Był rok 1993. Wtedy „dostałem” na uniwersytecie pierwsze konto e-mail. Królował system DOS, maile pisało się w programie Pegasus Mail, nie było jednolitego standardu polskich liter, ale to i tak nie było ważne, bo nikt ich wtedy nie używał. Miałem login wykombinowany z daty urodzenia.

Dziś dziwnie się czyta maile z tamtego czasu, bo przecież nie byłbym sobą, gdybym takich maili nie miał gdzieś zachomikowanych. Przetrwały niejedną przeprowadzkę systemów, dysków, formatów archiwów. Do ich odczytania w sumie niewiele trzeba, bo są zapisane czystym tekstem, ale ciekawostką jest to, że program Pegasus Mail jest nadal dostępny do pobrania i instalacji. W sam raz dla takich dinozaurów jak ja.

W wersjach roboczych bardzo starego bloga, mam nawet wpis ostatnio zapisany 1 lipca 2005 roku, gdzie przywołuję mail od dziewczyny. Mail bez polskich liter, napisany w styczniu 1997 roku. I był to chyba pierwszy przypadek internetowego podrywu, jaki pamiętam w swym życiu. Internet ośmiela ludzi, zbliża ich do siebie. Nie chcę pisać truizmów, ale tak właśnie jest. Dlatego puentą mogą być słowa piosenki…

A gdybyśmy nigdy się nie spotkali

2 myśli na temat “era internetu

  1. Ja rozpoczęłam przygodę z internetem, i w ogóle z komputerem w 1997 roku, wtedy jeszcze na DOSie, ale bardzo szybko przeszliśmy na Windowsa. W zasadzie DOS przeszedł mi koło nosa:)
    A co do podrywu, to co było dalej? Przerywasz w najciekawszym momencie:)))

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s